Сьогодні кожна освічена людина знає, що економічна нестабільність і знецінення грошових активів можуть звести нанівець всі зусилля по формуванню капіталу і «з’їсти» велику частину особистих фінансів. Тому багато підприємців та бізнесменів використовують надійний і безпечний вид вкладення коштів – це вкладення грошей в нерухомість.
Інвестиції в житлову нерухомість.
Придбання квартир, заміських будинків і котеджів вважається досить вигідним напрямком для вкладення власних коштів. Зрозуміло, були періоди, коли падіння цін на житло було цілком закономірним, наприклад, під час дефолту або в період світової фінансової кризи. Однак уже через кілька років вони поверталися на колишній рівень, а потім продовжували неухильно рости. Отже, чи вкладати гроші в нерухомість?
На сьогоднішній день ціни на житлову нерухомість ростуть.Таким чином, інвестор, купуючи недорогу квартиру (наприклад за 13 тисяч доларів) може отримувати непоганий прибуток в розмірі 1000 тисячідоларів на рік. Якщо є можливість здати цю квартиру в оренду, то через рік до цієї суми можна додати ще близько 30 тисяч грнна рік. Зрозуміло, від цієї суми доведеться заплатити податок на прибуток від продажу нерухомості та здачі в оренду, проте все одно дохід буде досить значним. Фахівці стверджують, що при інвестуванні в житлову нерухомість краще за все звертати увагу на невеликі квартири. Так, найбільш затребуваними сьогодні вважаються типові одно- двокімнатні квартири в звичайних будинках. Таке житло найчастіше купують або продають, а також беруть в оренду.
Найбільш вигідним варіантом інвестицій сьогодні є придбання квартири на первинному ринку (в споруджуваному будинку), оскільки її собівартість буде значно нижче, ніж вартість вже придатної до житла квартири в тому ж районі. Однак, в цьому випадку ризики досить великі. Розрахувати прибуток в даному випадку досить складно з тієї причини, що практично жодна будівельна організація на сьогоднішній день не здає об’єкт вчасно і запросто може заморозити будівництво на рік-другий.
Орендна плата від однієї квартири може приносити власнику додатково 7-10% річних від її вартості. Щоб прорахувати в даному випадку потенційний прибуток, важливо враховувати всі додаткові витрати: комунальні платежі, обстановка, предмети побуту, податок на нерухомість та інше витрати.
Отже, однією з особливостей інвестування коштів в нерухомість є обов’язкове володіння великим початковим капіталом. Щоб придбати будинок або квартиру недостатньо мати на руках дві-три тисячі доларів. Проте, сучасний ринок нерухомості має досить розвинені механізми, які дозволяють інвестувати кошти в житло навіть дрібним інвесторам і получати хороший прибуток.